Warning: strpos(): Empty needle in /home/platne/serwer51070/public_html/monika/blog/wp-content/plugins/smart-slider-3/nextend/wordpress/libraries/filesystem/filesystem.php on line 18
Nessebar // #throwbackthursday – hej mała!

Nessebar // #throwbackthursday

Nazbierało się miejsc, które odwiedziłam, obfotografowałam, ale zdjęcia zaginęły gdzieś w czeluściach dysku zamiast wylądować na blogu. Pora w końcu pokazać je światu i zachęcić innych do podróży. Na pierwszy ogień Bułgaria, którą odwiedziłam po raz drugi w zeszłym roku.
I Nessebar. Zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na wybrzeżu Morza Czarnego i miejsc, które zobaczyłam będąc w Bułgarii. Zarówno za pierwszym razem, w 2013 roku jak i w zeszłe lato. Cóż poradzić, tam jest naprawdę ładnie. Takie oderwanie od typowo wczasowych miejscowości, z których bez problemu można dojechać tu autobusem.

n1

Nessebar jest najstarszym miastem Bułgarii, w latach 80.-tych wpisane zostało na światową listę dziedzictwa kultury UNESCO. Najciekawsza część miasta – antyczne stare miasto położone jest na niewielkim półwyspie, bez problemu można przespacerować je całe nawet kilka razy w ciągu popołudnia. Wąskie uliczki, dużo schodów, kamiennych domów i restauracji z widokiem na morze. Dojrzewające drzewa figowe, bluszcze, pnące się winogrona i pełno innej zieleni kontrastującej z białym kamieniem i intensywnie niebieską wodą. A do tego kamienisty brzeg dookoła półwyspu z pozostałościami muru obronnego miasta, gdzie można zapomnieć że jest się w mieście pełnym turystów. Na takich właśnie spacerach spędziliśmy większość czasu. Nessebar zdecydowanie ma swój urok.

n2 n3 n6

n7 n8 n10 n11 n12 n13 n15 n16 n18 n19 n20 n21 n22

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz